Chcesz schudnąć? Oto kilka porad

Po zimowych miesiącach, powoli zbliża się wiosna. W takich okolicznościach chcielibyśmy wyglądać lepiej i czuć się lekko oraz świeżo. Zima często powoduje odkładanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Mała aktywność, kaloryczne jedzenie oraz krótki dzień, że przybywa nam kilka kilogramów. Jak się ich zatem pozbyć aby do lata osiągnąć smukłą sylwetkę? Oto kilka sposobów, które warto wykorzystać.

Odpuść sobie kolację!

To może wydawać się trudne, szczególnie na początku. Po miesiącach beztroskiego jedzenia ciężko jest wrócić do zdrowych nawyków żywieniowych. Dobra wiadomość jest jednak taka, że często wystarczy tylko kilka dni aby nasz wieczorny apatyt zmalał.

Wyrzuć z diety przetworzoną żywność!

Gotowe sałatki, surówki z majonezowych sosach czy też niezbyt zdrowe wędliny z chemicznymi dodatkami – te produkty nie pomagają w osiągnięciu prawidłowej wagi. Kolorowe napoje oraz wysoko słodzone soki również nie nalezą do produktów zdrowych i dietetycznych…

Przygotuj jedzenie wcześniej

Takie działanie zapobiegnie zjedzeniu „byle czego” w momencie kiedy zgłodniejemy. Wspaniale jest mieć w lodówce gotowe, przyrządzone wcześniej dania, które wystarczy podgrzać. Warto ugotować sobie większą ilość kaszy oraz przyrządzić pieczone lub gotowane warzywa, po które sięgniemy kiedy zgłodniejemy.

Ruszaj się!

To proste choć na początku nie łatwe. Wyjmij z piwnicy rower, załóż buty go biegania lub ćwicz na dywanie. Wybór należy do Ciebie! W przypadku aktywności fizycznej dobrze jest być systematycznym i ćwiczyć małymi partiami. Dzięki temu unikniemy na początku dużego zmęczenia oraz dalszego zniechęcenia.

Czerwona i zielona herbata

Ta pierwsza ma udowodnione właściwości odchudzające. Czerwona herbata wspomaga metabolizm tłuszczów, a co za tym idzie przyspiesza chudnięcie. Zielona herbata co prawda nie odchudza, ale zawiera substancje oczyszczające oraz przeciwutleniające, jak również pomaga w przemianie materii.

Ogranicz tłuste potrawy

Aby zrzucić zbędne kilogramy dobrze jest ograniczyć spożywany tłuszcz. Warto stosować inne sposoby obróbki cieplnej jedzenia takie jak pieczenie, duszenie czy gotowanie na parze. Smażenie jest najmniej korzystnym sposobem dla naszego organizmu!

Wyeliminuj nadmiar cukrów

Spore ilości białego pieczywa, słodycze czy też zbyt wiele owoców – to wszystko powody, dla których ciężko jest wyregulować wagę. Jedzmy od czasu do czasu pełnoziarniste pieczywo oraz ograniczmy słodycze! Takie działanie pozwoli na długotrwałe, korzystne efekty oraz naturalny, powolny spadek masy ciała. Dobrze jest też wymienić batoniki na zdrowe dla organizmu orzechy czy też suszone owoce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *